Novinky

Nakládané tofu/ mozarella

Vánoce za dveřmi. Už jen 30 dní a je to tady. Někdo se nemůže dočkat a někdo z toho má naopak nervy na pochodu už teď. My v Drajfůdu jsme tak napůl. Vánoční úklid nestíháme, pečení nestíháme, výzdobu nestíháme a dárky taky nestíháme. Na dobroty si ale čas najdeme vždycky a tak jsme se pustily do lehce netradičního nakládání. Hodí se do salátu, na rychlou večeři v čase předvánočního šílenství nebo jako jedlý dárek. 

01_suroviny

Klasický nakládaný sýr nebo tofu většinou plave v oleji spolu s cibulí, feferonkou a dalším kořením. My jsme vyzkoušeli něco trochu jiného. Nabízíme dvě varianty, kdy obě můžet použít i pro tofu i mozarellu.

Varianta č. 1 - Trocha Itálie

Budete potřebovat:

1 mozarella nebo neochucené tofu (doporučujeme jít do kvalitnějších pevnějších kusů v obou případech, aby se vám to nerozmáchalo)

kvalitní olivový olej - množství dle velikosti sklenice

sušená, drcená rajčata nenaložená v oleji

mletou bazalku

česnek

špetka soli

trocha pepře a to je vše.

Nakrájené tofu nebo sýr obalte v bazalce a pak spolu s rajčaty a česnekem skládejte do sklenice. Trocha soli a pepře nahoru a pak už jen zalít olejem. Zkuste vydržet alespoň týden než se do toho pustíte. V případě, že chcete výtvor darovat tak zavažte pěknou stužkou a dobře si zapamatujte kam sklenici schováváte. Tohle opravdu není ten dárek, který chcete zapomenutý najít v březnu na skříni :)

03_střed

Druhá varianta je trošku divočejší, ale o to lepší.

Budete potřebovat:

1 morazellu nebo tofu

kvalitní sezamový olej

drcená sušená rajčata

sušený list koriandru

pórek

sušenou, drcenou chilli papričku

česnek

sůl a pepř.

Opět obalte tofu nebo sýr do koriandru a spolu se vším ostatním naskládejte do sklenice a zalejte olejem. Funguje to i s kvalitním řepkovým, ale sezamový je rozhodně lepší. S chilli opatrně. Pokud by se Vám nedařilo sehnat nenaložená, drcená, sušená rajčata tak mrkněte do našeho bezobalu ;)

Dobrou chuť. A pokud už jste začali s vánočními přípravami tak hlavně s klidem. Času je pořád dost! 

02_hotovo

 

Drajfůd - nový název stejná kvalita

                                                                                     nové logo

Zjednodušujeme název a měníme obaly. Pro Vás to znamená jen samé výhody. Končí počítání „u“ při psaní naší adresy. Už nemusíte přátele učit náš název správně vyslovovat. Vše bude čistější, přehlednější a funkčnější. Nové obaly mají pohodlné otevírání a taky už se Vám nestane, že sáček v tašce praskne.

Na nových obalech jsme pracovali dlouhé měsíce společně s velmi šikovným Janem Laštovičkou a věříme, že se Vám budou líbit stejně jako nám. Těšíme se, až se díky Vašim objednávkám rozjedou do různých koutů naší matičky země. Pokud by Vám, ale ještě přišly výrobky ve starých obalech, nezlobte se na nás, prosím, musíme vyčerpat co máme již vyrobeno. Na kvalitě a chuti se nic nemění ani novým obalem, ani etiketou.

Na novém webu také najdete novou kategorii  BEZOBAL . Najdete tady suroviny, které běžně používáme při přípravě Vašich oblíbených kaší a slaných jídel, ale i něco navíc. Díky bezobalu můžete mít libovolné množství oblíbené suroviny bez nutnosti podporovat přemíru plastu a obalů, protože nemusíte mít na každých 500g ovesných vloček  igelitový pytlík, ale stačí vám jeden papírový pytlík klidně i na 2kg :) Doma si vločky přesypete do skleněné nádoby nebo v papírovém pytlíku uložíte na suché místo. Můžete také využít naše ručně šité bavlněné pytlíky, které lze používat opakovaně a navíc i skvěle vypadají. Pro ty, kteří to k nám mají blízko, nabízíme i možnost odebrání zboží do vlastních přinesených nádob. Čím více bude BEZOBAL fungovat, tím větší bude nabídka a tím více zbytečných obalů můžeme ušetřit.

Intenzivně také makáme na tom, aby Vám náš nový web nezevšedněl. Chystáme recepty, fotky, videa a zásobu novinek, díky nimž se budete, jak doufáme, vždy rádi vracet. 

Vaše holky Drajfůďačky 

                                                   drajfudacky

 

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.