Nakládané tofu/ mozarella

Vánoce za dveřmi. Už jen 30 dní a je to tady. Někdo se nemůže dočkat a někdo z toho má naopak nervy na pochodu už teď. My v Drajfůdu jsme tak napůl. Vánoční úklid nestíháme, pečení nestíháme, výzdobu nestíháme a dárky taky nestíháme. Na dobroty si ale čas najdeme vždycky a tak jsme se pustily do lehce netradičního nakládání. Hodí se do salátu, na rychlou večeři v čase předvánočního šílenství nebo jako jedlý dárek. 

01_suroviny

Klasický nakládaný sýr nebo tofu většinou plave v oleji spolu s cibulí, feferonkou a dalším kořením. My jsme vyzkoušeli něco trochu jiného. Nabízíme dvě varianty, kdy obě můžet použít i pro tofu i mozarellu.

Varianta č. 1 - Trocha Itálie

Budete potřebovat:

1 mozarella nebo neochucené tofu (doporučujeme jít do kvalitnějších pevnějších kusů v obou případech, aby se vám to nerozmáchalo)

kvalitní olivový olej - množství dle velikosti sklenice

sušená, drcená rajčata nenaložená v oleji

mletou bazalku

česnek

špetka soli

trocha pepře a to je vše.

Nakrájené tofu nebo sýr obalte v bazalce a pak spolu s rajčaty a česnekem skládejte do sklenice. Trocha soli a pepře nahoru a pak už jen zalít olejem. Zkuste vydržet alespoň týden než se do toho pustíte. V případě, že chcete výtvor darovat tak zavažte pěknou stužkou a dobře si zapamatujte kam sklenici schováváte. Tohle opravdu není ten dárek, který chcete zapomenutý najít v březnu na skříni :)

03_střed

Druhá varianta je trošku divočejší, ale o to lepší.

Budete potřebovat:

1 morazellu nebo tofu

kvalitní sezamový olej

drcená sušená rajčata

sušený list koriandru

pórek

sušenou, drcenou chilli papričku

česnek

sůl a pepř.

Opět obalte tofu nebo sýr do koriandru a spolu se vším ostatním naskládejte do sklenice a zalejte olejem. Funguje to i s kvalitním řepkovým, ale sezamový je rozhodně lepší. S chilli opatrně. Pokud by se Vám nedařilo sehnat nenaložená, drcená, sušená rajčata tak mrkněte do našeho bezobalu ;)

Dobrou chuť. A pokud už jste začali s vánočními přípravami tak hlavně s klidem. Času je pořád dost! 

02_hotovo

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.